De Dietrich
De Dietrich


Prekinio ženklo DeDietrich istorija

Prekinio ženklo „DeDietrich" istorija

„DeDietrich" šeimos saga prasidėjo Jagertalyje, šiauriniame Strasburgo slėnyje, kai 1684 m. turtingas bankininkas Johann Dietrich investavo į metalurgijos pramonę. Johann buvo stipri, iššūkių nebijanti asmenybė. Taigi jam nekilo abejonių įsigyjant kalvę, kurią jis rekonstravo ir pradėjo geležinių ir plieninių įrankių bei ginklų gamybą, vėliau jis gamino ir pabūklų dalis. Jo veiklos pradžia sutampa su pabūklų, patrankų ir ginklų gamybos augimu to meto Prancūzijoje. Gavęs karaliaus Liudviko XIV sutikimą, Johann pradėjo gaminti prietaisus, reikalingus šalies gynybai. Nuo to laiko, kai kompanija priklausė Dietrich šeimai, ji tapo viena galingiausių metalurgijos sektoriaus kompanijų. Johann sūnui Jean Dietrich karalius Liudvikas XV suteikia Jean de Dietrich vardą. Kadangi didikas negalėjo būti bankininku, jis nusprendė aktyviai dalyvauti šeimos versle. Jis išplėtė kompaniją, nupirko liejyklą ir įkūrė keletą gamyklų.
Gana greitai De Dietrich šeima buvo vadinama metalo liejimo meistrais. Tačiau, augant prekinio ženklo įtakai, atsirado problemų. Dėl puikios De Dietrich produkcijos kokybės jie buvo pripažinti visoje Europoje, tuo pačiu metu buvo vis daugiau plagijuojami. Kad būtų apginta ir apsaugota kompanijos produkcija, karalius Liudvikas XVI suteikė Jean de Dietrich išskirtinį prekinį ženklą (tai simbolio pavidalo medžioklės ragas). Nuo to laiko visos prekės žymimos šiuo logo: medžiokliniu ragu.


De Dietrich ir „marselietė"

Prancūzijos revoliucijos išvakarėse Jean de Dietrich III jau turėjo didžiausią ir tuo pačiu metu labai svarbią pramonės gamyklą. Jam dirbo 1500 darbuotojų, taigi jis tapo stambiausiu pramonininku Asace. Jis netgi buvo vadinamas „metalo karaliumi". Šeima tapo labai įtakinga ir Jean‘o sūnus, Philippe Frederic, tapo „Mokslų akademijos" nariu, ir karalius Liudvikas XVI buvo paskirtas atsakingu už pramonės vystymą. Philippe Frederic buvo apsuptas didžiausių to meto revoliucionierių ir generolų. Strasbūro meras, baronas De Dietrich užsakė Claude Rauget de Lisle parašyti militaristinį maršą Rhine armijos kareiviams. Pirmą kartą kūrinys buvo atliktas barono De Dietrich dukters vestuvėse. Tai buvo marselietė - kūrinys vėliau tapęs tautiniu Prancūzijos himnu.

AMELIE DE DIETRICH - vadovaujanti moteris

Po barono mirties liejyklos darbas buvo sustabdytas. Gamykla buvo uždaryta ir valstybė perėmė jos valdymą. Krizė tęsėsi iki 1806 m., kol šeimos turtą paveldėjo jauna 28 m. našlė AMELIE De Dietrich. Ji atstatė buvusią kompanijos šlovę, vėl atgaivino šeimos dvasią ir gavo finansinę nepriklausomybę. AMELIE De Dietrich perėmė į savo rankas vadovavimą gamybai visais aspektais: pradedant konstravimu ir baigiant įgyvendinimu. Ji vadovavo naujam klestinčiam dinamiškam pramonės vystymo sektoriui.
1830 m. Prancūzijoje, metalurgijos pramonėje prasidėjo recesija. AMELIE įveikė kliūtis ir intuityviai nukreipė kompaniją į su geležinkeliais susijusią veiklą. Kad užtikrintų visas įmanomas sėkmės galimybes, ji ieškojo geriausių inžinierių pagalbos. Po karo 1870 m. AMELIE dar kartą įrodė savo nenuginčijamą talentą. Ji pirmoji, kuri suteikė ypatingą vaidmenį pramonės produkcijos dizainui.
Ji įvedė naujas prietaisų linijas su dekoratyviuoju plienu ir emalio elementais, kurie tapo lemiamu charakteringu De Dietrich dizaino bruožu. Bandydama įgyvendinti tendencijas, kurios turėjo pagerinti Prancūzijos gyvenimo kokybę, De Dietrich įtraukė į gamybą dizelinu varomus traukinius, garo mašinas ir pirmąsias elektrines virykles.


De Dietrich automobilių gamyba

Tikras lūžis prekinio ženklo karjeroje įvyko 1897 m. Baronas Eugene de Dietrich nusipirko patentą ir pagamino automobilį. Su šiuo automoboliu jis laimėjo pirmąsias svarbias tarptautines Paryžius-Amsterdamas varžybas, po to jis keliavo virš 3000 km iš paryžiaus į Sankt Peterburgą. Jį taip pat paviliojo automobilų pramonė, kad 1902 m. jis pagamino pirmąją prabangią mašiną „Bugatti" su „De Dietrich" prekiniu ženklu. Nepaisant to, Baronas Eugene 1907 m. nusprendė panaikinti automobilių sektorių ir pradėjo specializuotis gamindami tik namų buities prietaisus.


Grilis, pagamintas De Gaulle

Kitas posūkis „De Dietrich" istorijoje įvyko penktajame dešimtmetyje. Išskirtinai generolui Charles de Gaulle „De Dietrich" inžinerijos skyrius sukūrė besisukantį kavos skrudinimo įrenginį. Tai buvo pirmojo pasaulyje besisukančio grilio „gimimas". Tai įrenginys, sėkmingai naudojamas iki šių dienų. „De Dietrich" taip pat dalyvavo kuriant techninius atradimus ir įvedant į rinką pirmąjį pasaulyje indukcinį prietaisą ir išpopuliarino „De Dietrich" išrastą pirolitinio valymo funkciją. Praėjus beveik 40 metų po pirmosios įmontuojamosios viryklės pristatymo „De Dietrich" atrado ją vėl 2007 m., kai buvo sukurta naujoji kolekcija, reprezentuojanti šias gyvenimo vertybes: taiką, ramybę, pasitenkinimą, drąsą ir asmeninį tobulėjimą. Šiandien barono Jean‘o de Dietrich moto: „ne sau, bet kitiems" vis dar iliustruoja laikui nepavaldžios idėjos, įgyvendintos ne tik pristatant nuostabius daiktus, turinčius savo vidinį spindesį, bet taip pat kuriančio ir formuojančios naują gyvenimo būdą.
Ši idėja atspindi „De Dietrich" veiklą nuo pradžios iki šių dienų.


„De Dietrich" šiandien

Dizainas
Kaip modernaus dizaino pradininkai savo prietaisus tobuliname be paliovos:
1985 m. - pirmoji stiklokeramikos kolekcija su sensoriniu valdymu
1993 m. - moderni vulkaninio stiklo prietaisų linija
1995 m. - „Lotus" dizaino dujinės kaitlentės
2000 m. - įspūdingo dizaino sensoriniu būdu valdomų orkaičių linija
2003 m. - unikali vitrokeraminių kaitlenčių su išskirtiniais integruojamais rėmeliais kolekcija


„Janes" pramonės kategorijos apdovanojimai už:
- MATRIX orkaites;
- INFINITY indukcines kaitlentes;
- automatinius garų surinktuvus.

2007 m. - apdovanojimas už technines naujoves „Quattro" indaplovėse.
2007 m. - apdovanojimas už laisvas gaminimo zonos „Continuum" indukcinę kaitlentę.


Technologijos

Mes esame laiko priešakyje prietaisuose naudodami savo išrastas technologijas.

1977 m. - pirmasis elektrinių orkaičių projektas
1982 m. - pirmoji pirolitinė orkaitė rinkoje
1984 m. - pirmoji indukcinė kaitlentė rinkoje
1997 m. - orkaitės su „vėsiomis" durelėmis atradimas
1997 m. - pirmasis garinis puodas
1999 m. - didžiausia indukcinė zona rinkoje (28 cm)
2000 m. - patentuotos „eolizės" ir „pirokontrolės" technologijos
2001 m. - indaplovė su ICS technologija ir ekranėlis
2001 m. - indukcinė „Boost" kaitinimo zona, galingiausia (3600 W) rinkoje
2003 m. - DIVA: pirmoji dujinė kaitlentė su sensoriniu valdymu rinkoje
2004 m. - žemos temperatūros gaminimo funkcija
2004 m. - pirmoji indukcinė kaitlentė su pradžios „Start control" programavimo funkcija
2007 m. - naujoji „Quatrro" indaplovė su įvairiomis plovimo programomis
2007 m. - naujoviška indukcinė kaitlentė „Continuum" su laisva gaminimo zona

Naudodama savo išradimus ir technologijas De Dietrich lenkia laiką.

 

20101109091128